KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 4593290
*
nr 459 3290
Skulptur
signerad. Keramik, "Flicka", höjd: 15
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2007
kl 16:47:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 22:42:45
1
100 kr
25/3 16:24:25
2
200 kr
26/3 16:42:25
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:30
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:22
-
3273 Skulptur
Religiöst motiv, Madonnan med Barnet, Mexiko, bemå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:16
-
4005 Skulptur
Rosenthal. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:45
-
9193 Skulptur
W Giseke, Gips, Spelmän. Längd: ´20 cm, höjd: 37 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:32
-
3407 Skulpturer
10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:59
*
Skulptur
nr 459 3290
Skulptur
signerad. Keramik, "Flicka", höjd: 15
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/3 22:42:45 | 1 | 100 kr |
25/3 16:24:25 | 2 | 200 kr |
26/3 16:42:25 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:30 -
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:22 -
3273 Skulptur
Religiöst motiv, Madonnan med Barnet, Mexiko, bemå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:16
-
4005 Skulptur
Rosenthal. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:45 -
9193 Skulptur
W Giseke, Gips, Spelmän. Längd: ´20 cm, höjd: 37 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:32 -
3407 Skulpturer
10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:59